Hunyadi Mátyás Honvédség és Társadalom Baráti Kör Közhasznú Egyesület

Baráti körünk hivatalos, jogszerűen bejegyzett alakulási időpontja: 2003.05.01. Tehát viszonylag a legfiatalabbnak számít a HTBK-k országos, nagy családjában. Természetesen, a megalakulást megelőzően már voltak iskolánkban olyan tevékenységek, amelyek akár egy már tevékenyen működő körre is jellemzőek lehettek volna. Tulajdonképpen a már részben működő tevékenységünket ,,törvényesítettük"
Iskolánkban és környezetünkben sikerült olyan támogatókra találni akik segítik  és részt is vállalnak céljaink kidolgozásában. Törekedtünk a szervezésnél arra, hogy lehetőleg városunk köztiszteletben álló, prominens személységeit is megnyerjük ügyünknek. Így alapító tagjaink között található a városvezető épp úgy, mint az egyetemi oktató vagy jogász, vámparancsnok és tanár, valamint számosan diákjaink közül is. Baráti körünk, mint ahogy a többi társszervezetünk is éves programot készít és igyekszik az abban foglaltakat teljesíteni.

Kiemelt programként kezeljük minden évben az elnökség által megfogalmazott évfordulókat, rendezvényeket.

Több éve kollégista tanulóink gondozzák a városban és a környékén található katonasírokat. Terveink között szerepel újabbak felkutatása és gondozása. Rendszeresen szervezünk tanulóinknak táborozásokat, ahol önállóságra, fegyelemre, kitartásra, egymás segítésére, megbecsülésére neveljük őket.

Minden évben szervezünk diákjaink örömére és nagy részvételével vetélkedőket.

Rendszeresen kérünk előadókat tanulóinkat érdeklő vagy történelmi évfordulókhoz kapcsolódó témákra.

Fontos, hogy körünkhöz külön tagozatként tartozik egy amatőr rádiós szakkör is akik már több éve nagy sikerrel tevékenykednek, elég kezdetleges körülmények között, de nagy lelkesedéssel. Reméljük, hogy munkájukhoz sikerül még több támogatót megnyernünk.

Kollégáink és tanulóink célja, hogy még több társat nyerjünk meg ügyünknek és céljaink, vágyaink teljesüljenek.


Adószám: 18974610-1-08
8. sz.: Rajka és Vidéke Takarékszövetkezet
59500179-11033767

2008.évi Közhasznúsági jelentés